Návod 360

    Jak přehrávat 360° videa?

V následujících pokynech naleznete informace jak videa 360° prohlížet co nejsnadněji. Ve videu se lze rozhlížet do všech směrů, a proto můžete sledovat veškeré dění kolem. Plynulost a kvalita přehrávání je závislá především na rychlosti vašeho internetového připojení a výkonu počítače. Videa je možné přehrávat až v rozlišení 4K, zde je rychlé připojení a vysoce výkonný počítač nutností.

 

1

Rozhled do všech směrů


Ve videu se pohybujete jednoduše, kliknete levým tlačítkem myši kamkoliv do prostoru videa a pohybem myši měníte směr pohledu. Rozhlížet se můžete také za pomocí šipek na klávesnici.

 

2

Přiblížení


Přiblížit a oddálit video lze pomocí scrollovacího tlačítka myši.

 

3

Úhel pohledu


Vyzkoušejte různé pohledy kliknutím na kolečko v pravém dolním rohu videa. Svět ze všech úhlů tak budete sledovat například jako planetku Malého prince nebo skrz rybí oko.

 

 

4

Plynulost přehrávání


Videa se nejlépe přehrávají v prohlížeči Google Chrome. Plynulost přehrávání ovšem závisí také na rychlosti vašeho internetového připojení a výkonu počítače.

 

5

Kvalita videa


V pravém dolním rohu videa můžete měnit kvalitu přehrávání. Máte-li rychlé internetové připojení a výkonný počítač, zkuste si video přehrát v kvalitě až 4K.

 

6

Na videu je vážně vše.


Zastavte video a rozhlédněte se kolem. Nepropásněte žádný detail.

 

Mobilní aplikace

Pomocí pohybových senzorů v chytrém telefonu se můžete ve videu rozhlížet, jako byste stáli uprostřed záběru. Telefon vám zprostředkuje virtuální realitu. Stačí si nainstalovat mobilní aplikaci a pomocí vašeho telefonu naskenovat QR kód uvedený u videa.

Nainstalovat aplikaci můžete v Google Play či Apple Store zadáním názvu aplikace Kolor Eyes nebo jednoduše naskenujete níže uvedené QR kódy:

iOS

qr_kolor_apple

Android